2016-peter-and-df25-silverrudderSellel nädalavahetusel toimus Taanis Silverruder race- täielik väljakutse jahile ja kipperile purjetades singlehanded viisil  135 miili ümber Fyn saare.

Oli suurepärane võistlus. Stardis oli 413jahti!

Mitmkerelistele jahtidele oli 2 klassi: „multihull small“- kuni 28 jalga ja „multihull large“ 28 jalga ja suuremad.

Kokku võistles 23 mitmekerelist jahti, millest pooled olid Dragonfly’d.

„ Multihull Small “klassis tuli võitjaks Peter Lang oma Dragonfly 25-ga „Happy Hour“ ajaga 22:09:18. Õnnitlused Peterile! Teised Dragonfly’d selles klassis tulid kohtadele 3., 5., ja 6..  Tuul oli võistluse jooksu 0-20kt ja suurem osa paate  purjetas 1/3 teekonnast vastutuult.  Anders Bastiansen  oma uue Dragonfly 28 performance’ga  oli teine paat mis jõudis finišijoone lähedale, kui tuul vaikis ja hoovus hakkas jahte tagurpidi kandma. Seepärast istusid jahid umbes 1,5h ankrus. Peter lang oli esimene, kes ankru otsast pääses ja võitis teisi jahte  ainult sekunditega.

„Large “ klassis oli võitja Jens Quorning oma eksperimentaalse One- Off trimaraaniga „DragonFire“. Vaatamata sellele, et tingimused olid kaugel ideaalsetest, tegi Jens uue rekordi. Lüües eelmist Taani one-off trimaraani „Baracuda“ rekordit 2015 aastast  kahe minutiga.  Jens triivis 45 minutit enne kui ta sai finišijoonest üle. Lisaks sellele saavutusele peame  rõhutama et selle „purjetamismasinal” puudus autopiloot.  Õnnitlused Jensile!

Siit saad tagantjärgi vaadata Siverruderil osalenud jahtide salvestatud teekonnajooni.